LARA TAVERNA KAYALARIN ÜZERİNDE BİR YAZLIK LOKANTA

, , Sende yorum yap

Lara Taverna, yarimadanin denize uzanan kayaliklari üzerinde hizmet veriyor. Deniz üzerindeki balkonun üç yani farkli yönlere bakiyor. Mehtapli gecelerde tavernada oturanlar kendilerini denizde gemi ile seyir halinde saniyor. Lara Taverna’da degisik sicak ve soguk Türk meze çesitleri, yaninda balik ve et izgarasi servisi var.
Maya Köyü’nün ortasindaki tepenin üzerindeki Esmeralda Restoran’da ögle ve aksam yemeklerinde fiks mönü ve alakart servis var Lara Taverna ise yarimadanin denize uzanan kayaliklari üzerinde hizmet veriyor. Tavernada otururken insan dünyadan kopmus gibi oluyor.
Bodrum’da tabiat topragi ve denizi nakis gibi islemis. Kiyi girintili çikintili. Girintiler çikintilar yüzlerle, binlerle küçük koy, küçük yarimada olusturmus. Iste Maya Köyü de bu küçük yarimadalardan birinin üzerinde kurulmus. Maya Köyü’nün yarimadasi, Bodrum Havaalani’na 15 km., Bodrum sehrine 28 km. uzaklikta. Yarimadanin bir yaninda Yilancik Adasi, burnunun biraz ötesinde de Metelik Adasi var.
Ilyas Özsüer isimli bir mütesebbis yarimadanin bütününü on yil önce satin almis. Yabancilarin arazi gelistirmesi dedikleri biçimde, araziyi islah etmis. Tasini, topragini temizlemis. Alt yapisini, kanalizasyonunu, yollarini yapmis. Suyunu, elektrigini getirmis. Ve en önemlisi agaçlandirmis. On yil süreyle dikilen 3 bin 500 palmiye, 3 bin çam ve 10 bin agaç ile, 230 dönümlük yarimada yemyesil hale gelmis. Yarimadanin iki yaninda üç plaj, bir marina yapilmis. Plajlar disinda yarimadanin kiyilarinin her yanindan denize girme imkani var.
Ana plana göre yarimadaya 212 yazlik en fazla iki katli bina yapiliyor. Bu binalarin çogunda yasam sürüyor. Maya Köyü’ne yarimadanin bogazindaki bir kapidan giriliyor. Kapidan girildikten sonra tüm yanmada topraklan köye ait. Köyde yasayanlarin yararlandiklari degisik yüzme havuzlari, bir kulüp binasi, spor tesisleri, bir lokanta ve bir taverna var.
Düzenli köy
Köyün devamli bir isletme düzeni var. Evler ve bahçeler bir bütünlük içinde planlandigindan, isteyen evini istedigi renge boyayamiyor. Bahçesine duvar çekip, içine istedigini ekip biçemiyor. Tüm köyün çimlerine, agaçlarina bakan, sulayan, evleri tamir eden, koruyan sistem kurulmus. Çöpler toplaniyor, deniz kiyilari temizleniyor.
Bu sistem 12 ay boyunca gece gündüz çalisiyor.
Lokanta ve tavernayi alti yildir Dogan Aslanoglu-isletiyor. Dogan Aslanoglu’nun sefi Hüsamettin Tok.
Köyün en ortasindaki tepenin üzerinde, yüzme havuzunun yanindaki Esmeralda Restoran’da ögle ve aksam yemeklerinde fiks mönü ve alakart servis var. Fiks mönü, balikli 4 milyon 500 bin lira, dönerli 3 milyon 500 bin lira. Alakart yemeklerde tuzda balik ve içki dahil fatura 5 milyon lira ile 6 milyon lira ar-sinda degisiyor.
Cumartesi ve Pazar aksamlari Esmeralda Restoran’da Ender ve Sevinç ikilisi canli müzik yapiyor.
Lara Taverna, yarimadanin denize uzanan kayalik- ‘ lan üzerinde hizmet veriyor. Deniz üzerindeki balkonun üç yani farkli yönlere bakiyor. Mehtapli gecelerde tavarneda oturanlar kendilerini denizde gemi ile seyir halinde saniyor.
Lara Taverna’da degisik sicak ve soguk Türk meze çesitleri yaninda balik ve et Izgarasi servisi var.
Fiyatlar kisi basina 3.5 milyon lira.
Maya Köyü’nde yasam, bütünüyle farkli bir dünyada yasami düsündürüyor. Lara Taverna’da otururken ise insan dünyadan tüm iliskisinin koptugunu saniyor.
Maya Köyünün tesislerinden ve lokantalarindan köyde evi olanlar ile misafirleri yararlaniyor. Ancak, köyde evi olmayanlarin kisa süre için kiralayabilecekleri villalar var. Flamingo tipi villalar 4 yatak oda-li, üç banyolu, Albatros tipi villalar3 yatak odali ve 2
banyolu, jakamar tipi villalar 2 yatak odali ve l banyolu, dayali döseli, mutfaklari, buzdolaplari ile, içine girilip yasanacak sekilde kiralaniyor. Günlük kira 2 kisi ile 4 kisi için 60 mark, gene 2 kisi ile 4 kisi için aylik kira 3 bin ile 5 bin mark, sezonluk kira 8 bin ile 13 bin mark arasinda.
Maya Tatil Köyü (Istanbul2:12 -280 09 58,
Bodrum: 252 – 525 20 06)
Güngör URAS^

 

Sende yorum yap