Bodrumdaki Ece

, , Sende yorum yap

Ece Ersoy hanimin, Istanbul’daki Ece Lokantasi’ndan, Ece Bar’indan size sözetmistim.
Ece’nin bir de Bodrum’da Gölköy’de nefis bir oteli var… Bugün size ooteli anlatacagim.Ece’nin Gölköy’deki otelinin ismi “Ece Resort Hotel”… Re-sort kelimesi Ingilizce bir kelime. Lügatte bu kelimenin Türkçe karsiligi “sik sik gidilen yer-ugrak” diye yazar.. “Health Re-sort”, ilica-kaplica, “Summer Resort” yazlik-sayfiye, “Seaside Resort” plaj kenti olarak lügate geçmis.
Ece Resort Hotel, denizin kenarinda degil ama, portakal bahçeleri içinde ve denize çok yakin bir yerde yapilmis. Biraz ötesindeki Gölköy, bir balikçi köyü. Köyde kiyi boyu denize girilecek çok sayida yer var…
Kahveler, lokantalar var…
Ece Resort Hotel’in binalari, büyük bir yüzme havuzunun çevresine dizilmis. Her biri üçer katli ayri ayri Bodrum tipi binalar.
Ressam Gülsüm Karamustafa bu oteli renklendiren sanatkar… Barindan, lokantasina, bina duvarlarindan, otel odalarina kadar her yerde Gülsüm Karamustafa’nin renkleri, çizgileri, resimleri…
Ece, otelin 33 odasini ayri ayri antika mobilyalarla döse-mis… Odalarin perdesinde, yatak çarsaflarina kadar her bir esyasini elde isletmis… Yataklarin üzerinde küçük torbalar içinde “lavanta”lar…
Ece Resort Hotel’in imkanlarindan otelde kalanlar disin-dakilerinde yararlanmasi mümkün. Sabah kahvaltisi, ögle ve aksam yemekleri avluda, havuzun kenarinda yeniliyor.
Ben tatmadim, fakat deneyenlerden dinledim, sabah kahvaltilari çok güzelmis. Degisik reçeller, peynirler, çörekler, ev isi ekmekler ile farkli bir kahvalti ikrami varmis. Geçen bayram tatili bir gece Ece’de yemege gittik… Bodrum’da bulundugumuz süre içinde her gece gider olduk.
Bodrum’da bu yil yemek yenecek çok az yer kalmis… Bodrum çevresinde ise Samdan Otel ile Ece, belli bir çizginin üzerinde yemek servisi yapabilen yerlerin basinda geliyor.
Ece’de havuzun basindaki barin önüne tünediginizde, kendinizi portakal bahçeleri içinde tamemen farkli bir ortamda buluyorsunuz. Rüzgar her esisinde bir farkli çiçek kokusunu getiriyor. Etraf tertemiz… Ece Er-soy’un eli herseye degmis… Her-sey muntazam… Yerli yerinde. Barda Halil Karagül misafirleri memnun etmek için çirpiniyor. Sef Nezih Küçüksu güler yüzüyle hizmete kosuyor.
Aksam yemeklerinde Ece’de canli müzik dinledik… Ece’nin Amerika’da üniversitede müzik egitimi gören kizi Zeynep Aksoy. Onur ile birlikte gitar çalip, sevilen yerli ye yabanci melodileri seslendiriyor… Ne hoparlör, ne amfi… Tabii sesler… O ortamda çok hosa gidiyor.
Ece, mutfagi kendi sürüklüyor… Üç yardimcisi ile her aksam farkli ve orjinal yemekler hazirliyor…
Örnegin, enginar dolma, pazi dolma, sicak zeytinyagli pilaki, sirkeli zeytinyagli patlican kabak haslama, peynirli patlican firinda, otlu börek…
Ece’nin o kadar büyük bir yaratici gücü var, o kadar enerjisi var ki, ikram hergün degisiyor. Ece, Gölköy’deki otelinde misafirlerine yörenin özelliklerini ikram etme arayisinda… Bunun için zeytinyaginin, tereyaginin en iyisini arayip buluyor… Köylerden, pazarlardan otlar topluyor. Ununu bile özel hazirlatiyor…
O özel unlarla özel ekmekler, kurabiyeler, börekler yapiyor…
Ece’nin o güzel ekmeklerini sicakken, o güzelim zeytinyaglarina bandirarak yemenin zevki büyük. Bu kadar övdüm… Gitmeye mecbursunuz!… Ece Hanim da sizleri memnun etmeye mecbur!… Aksi halde ben mahcup olurum.
Ece Resort Hotel’de 2 kisinin tam pansiyon konaklama ücreti 120 Alman Marki karsiligi
Türk Lirasi imis… Yani 800 bin lira dolayinda… Bu fiyata sabah kahvaltisi, ögle ve aksam yemegi dahil… Tekrar ediyorum. Ece Resort Hotel deniz kenarinda degil ama denize yakin… Havuzuna gün boyu girilebilir, deniz isterseniz, yakindaki Gölköy’de Maça Kizi’na gidebilirsiniz.
Kafanizi dinlemek, kaliteli bir yerde, kaliteli bir tatil yapmak istiyorsaniz Gölköy Resort Hotel’e gidiniz… Pisman olmazsiniz.
(Ece Resort Hp-tel, Bodrum, Gölköy Yolu üzerinde)
^

 

Sende yorum yap