Özgürlük

, , Sende yorum yap

Kendisini “dünyali bir marka” diye niteleyen Mudo, yeni mevsimde daha çok gençlere hitap eden, çok renkli, craltili modeller sunuyor…
Lokanta yazarligindan “hafif hafif moda yazarligina geçis yaparken, bekliyorduk ki “Ah bir yeni moda yazari doguyor… Aman suna yardim edelim… Elinden tutalim!..” diyerek hanim modacilar, cici manken hanimlar beni arayacak, ben de güle oynaya bu yeni meslegin içine dalacagim…
Maalesef durum hiç de bekledigim gibi olmadi… Bu nedenle Vakko’dan basladim, Mudo’yla devam ediyorum… Önce Vitali ve Cem Hakko’yla Vakko modasini iziydim.. Sonra Mustafa Taviloglu’yla Mudo modasini…
Mustafa Taviloglu, Mudo markasini yaratan mütesebbis. Otuz yildir Mudo markasinin basarisi için çaba gösteriyor.
Mudo semsiyesi altinda, her biri kendine özgü kisilige sahip farkli markalan toplamis. Bu markalarin sayisini da devamli arttiriyor. Mudo Collection, “dünyali bir marka” imis. Chevignon, özgürlük rüzgarlari estiriyormus. Naf Naf, “hayati askla baslayan yeni gençligin tutkusu” imis. Bu yil piyasaya çikan Naf Naf Jean, Fransiz modasindan esinlenmis bir jean serisi olacakmis. Chevignon Kids, Mudo Kids ve Naf Naf Junior, çocuklara vç gençlere hitap ediyormus. Mudo ise geleneksel çizgilerini koruyup yasatacakmis. Bütün bunlara ek olarak armagan ve dekoratif esya dalinda faaliyet gösteren Mudo Pera’nin adi simdi Mudo Con-cept’e dönüsmüs.
Mudo grubunun ürünleri hem gruba ait magazalarda tüketiciye sunuluyor, hem de isteyenler Mudo’yla anlasma yaparak Mudö’nun farkli ürün çesitlerini tüketiciye sunmak için magaza açabiliyorlar.
Mudo grubu, 1995 ilkbahar ve yaz koleksiyonunu yetkili saticilarina tanitmak amaciyla geçen ayin son günlerinde Istanbul’da Con-rad Oteli’nin Balo Salonu’nda bir “panayir” düzenlemisti. Her marka için salonda ayri bir magaza kurulmus ve her magazada o markanin tüm ürünlerinden birer örnek sergilenmisti. Bayan ve erkek mankenler farkli kiyafetleri giyip, ortalikta geziniyorlardi… Anadolu’daki eski panayirlarin bir örnegi… Renk renk giysiler, farkli çizgiler…
Bir markayi yaratmak bir is; o markayi yerlestirmek ve yasatmak bir baska is… Mustafa Taviloglu-otuz yildir bunu büyük bir dinamizmle basarmis. Insallah bu çaba-
lar kisisel olmaktan çikar, müesse-selesir. Mudo markasi sadece Türkiye sinirlari içinde degil, dünya pazarlarinda da aranan bir marka olur.
Mudo’da yeni sezonun renkleri
Mudo Collection, kurulusundan beri “kalici” olanla “güncel” olani birlestirmeyi ve gerçek anlamda klasik bir tarz olusturmayi hedef almis. Zaten Türk hazir giyim dünyasinda bir yere sahip olmasini da bu anlayisa borçlu. Mudo Collection çalisan, üreten, is dünyasinda ve hayatin içinde “aktif olmayi seçmis insanlara hitap ediyor. Koleksiyonlarinda modasi geçmeyen çok klasik parçalarla, günün modasini yansitan giysiler bir araya geliyor ve tamamen “özgün” bir tarz yaratiliyor.
Mudo Collection’in is kiyafetlerinden, tatil ve hafta sonu giysilerine kadar bütün koleksiyonlarinda bu tarzin etkilerini görmek mümkün. Ayni anlayis, Mudo Collection’in satis noktalarina da yansimis. Mudo Collection’in magazalari da klasik çizgiler tasiyan görkemli mekanlar olarak dekore ediliyor. Mudo Collection, uluslararasi pazarlarda da iddiali.
Safari
Renk : Kil, haki, ekru, kahverengi, asker yesili
Kumas : Keten, gabardin, bürümcük, jakarli dokumalar,
Safari kiyafetleri; safari ceket (dört cepli), yan cepli çöl askeri pantalonlari, safari sort, avci yelekleri (çok cepli), safari mont, keten trikolar, canvas botlar, sandaletler.
Kökler
Renk : Kurutulmus bitki renkleri, pastel mavi, pembe, yesil, füme, kil
Kumas : Crinkle kumaslar, ekose dokumalar, çizgili dokumalar, chambray, denim, cotton gabardin, yikanmis ketenler.
Isçi kiyafetleri; isçi önlükleri, marangoz pantalon, isçi ceketi, baglamali etekler, önlük elbiseler, emprime ceketler, askili elbiseler, isli gömlekler.
Tenis
Renk : Ekru, lacivert, kahverengi, füme
Kumas : Saten, keten, pike, ox-ford kumaslar, poplin
1920’lerin eski tenis kiyafetlerinden esinlenerek hazirlanmis bir koleksiyon, kisa çan etekler, pilili kisa etekler, A-line elbiseler (askili), bol pantalonlar, tenis kazak-lari, polo yaka merserize trikolar, -polo yaka t-shirt’ler, çizgili takimlar.
Endonezya
Renkler : Kiremit, kahverengi, turuncu, kil, asker yesili.
Kumas : Etnik el dokumalari, bürümcük kumaslar, keten, Endonezya emprimeleri
Yakasiz gömlekler, baglamali uzun etekler, yakasiz ceketler, keten uzun kisa yelekler, isli keten yelekler, jakarli dokuma etek ve pantalonlar, keten isli gömlekler, kat kat giyim tarzi.
Romantik
Renk : Pastel pembe ve maviler, ekru, yesil, beyaz
Kumas : Sifon emprimeler, viskonlar, dokumlu kartsimlar, transparanlar
Emprime elbiseler, iki kat sifonlar, uçucu kiyafetler, beli ipli etek ve pantalonlar, dantelli iç giyim havasinda penyeler, ince merserize simli trikolar bu temanin giyim tarzini olusturmaktadir.
NafNaf
Naf Naf 1995 ilkbahar yaz sezonunda hem bayan, hem erkek modelleriyle her yastan her kesime canli ve hareketli bir koleksiyon hazirlamis. Bu yilki koleksiyon dört ana tema ve temel üründen olusmus. Her bir giysi dünyanin dört bir yanindan gönderilen kartpostallardan yaratilmis.
Miami’nin özgür plajlari; Saint Malo kiyilarinin canli, Dogu’nun mistik atmosferleri; yazin hemen
Rengarenk bir defile…
Maviler, beyazlar, pasteller… Yazi, günesi ve denizi çagristiran; gençligi, canliligi, hayati hatirlatan bir yigin yepyeni model… Kisacasi Mudo ve Mudo’cular yeni mevsime hazir sayilirlar.
Mudo’da fiyatlar
Mudo ve Mudo Collection (TL. olarak)
Kadin
Ceket
3.950.000 / 5.950.000
Bluz_____________
895.000/4.950.000
Çanta
1.950.000 / 7.950.000
Ayakkabi
1.450.000/4.450.000
Erkek
Ceket
4.950.000/6.950.000
Gömlek_______
1.750.000/1.950.000
Pantalon__________
1.850.000/3.950.000
Ayakkabi
2.950.000/3.950.000
ALI RIZA K A R D Ü Z^
p>

 

Sende yorum yap