BİSTRO MİM

, , Sende yorum yap

BİSTRO MİM

Nişantaşı’nda Mim Kemal Öke Caddesi'nin alt yanında, Park Şamdan’ın tam karşısında, 1973 yılından bu yana "Ziya Restaurant" adıyla faaliyette bulunan lokanta, "tarz" ve "isim" değiştirdi. İsmi, önünden geçen yolun isminin ilk kelimesini alarak "Mim" oldu. Tarzı ise "lokanta"dan "bistro"ya dönüştü. Ziya Restaurant'ı 1973 yılında birlikte açan Ziya Haznedar ile Erdoğan Esmerer'in yollan bir süre sonra ayrılmış. Esmerer, Mim Bistro'yu Ali Balkaner'le ortak olarak açmış.

Ziya Restaurant, eskiden İstanbul’un "klasik" bir lokantası idi. Simdi "modern’leşmiş. Dekoru değişmiş. Alt salonun ortasına kocaman bir Amerikan bar tezgâhı yapılmış. Tezgâhın etrafına yüksek iskemleler dizilmiş. İtalyan masalar, İtalyan iskemlelerle genç bir hava yaratılmış. Tabii bu havaya uygun bir de mutfak düzenlemesi yapılmış.

Aşçıbaşı, Ziya Restaurant'ın eski aşçısı Hasan Güven, ancak hazırladığı şeyler farklı… Shera ton'dan Hasan Güven, bistronun yeni şefi… Shera-ton Oteli'nden ayrılan personelle birlikte hizmet sorumluluğunu üstlenmiş. Barda Meltem Türeli ve Murat Arda görevli.

Mim Bistro, sabah 11.30’dan gece yarısına kadar açık. Öğleleri, akşamüstleri, sinema tiyatro öncesi, sonrası, hızlı bir servisle karin doyurmak, bir şeyler içmek, vakit geçirmek isteyenler için güzel bir yer…

Sandviç çeşitleri 180 bin lira; omletler 140 bin lira; makarna çeşitleri ve hamur isleri 180 bin lira; sebze, ızgara, ince kıyılmış dana transı (Robespier-re), sebzeli piliç sote 230 bin lira; burger çeşitleri 150 bin lira; ızgara eder 250 bin lira; tatlılar 100 bin lira…

Bistro Mim'in çok güçlü bir havalandırma sistemi var. Caddeye bakan küçük bahçenin üzeri camla kapatılmış. Camin ön bölümü güzel havalarda açılacakmış.

Yolunuz Mim Kemal Öke Caddesi'ne düştüğünde, Bistro Mim'e uğrayınız. Havası, servisi, yemekleri hoşunuza gidecek…

(Bistro Mim, Mim Kemal Öke Caddesi, No 21, Telefon (0212) 225 46 62)

 

Sende yorum yap