LAİLA’DA HÜNAL’S BRASSERİE

, , Sende yorum yap

Istanbul’da Kuruçesme’deki eski “Pasa”, simdi oldu. “Leyla” ,”Pasa” ve “Leyla” gibi kelimeleri “halk anlatimi”.. Hedef kitlemiz “halk” degil.. O zaman ne olacak? “Pasa”ya “Pasha” diyecegiz, “Leyla”ya da “Laila”!-.
Bu yilin moda eglence mekani “Laila”… Pasha, Laila olunca “stil” ve müsteri degistirdi.
Pasha, daha çok gençlere hitap eden, daha çok “duhuliye ücreti” ödemeye hazir kesime açik, diskotek agirlikli bir eglence mekani idi.
Bu yil beyaz tahtalari kahverengiye boyanip, diskotek görünümünden bar ve lokanta mekanina dönüstü. Bahçenin etrafi çepeçevre lokantalarla doldu. Orta boslukta bar tezgahlari var.
Bu yil Laila’a daha çok orta ve üst gelir grubundan, gencin üstü ve orta yastakiler ragbet ediyor. Gün batarken Laila dolmaya basliyor. Geç saatlere kadar bes yüz kisi lokantalarda otururken, iki bin kisi de ortalikta dolasiyor veya müzige kapilip ziplasip duruyor.
Laila’nin denize yakin en güzel kösesi “Hünal’s’in Hünal’s denilen yer, Teoman Hünal’a ait bir Amerikan bar ve lokanta.
Teoman Hünal “The North Shield” ismi ile Iskoç ülkesinin esintilerini getiren aile publari – barlari açti, açiyor. Kendi yönetimindeki en büyük ve en yeni “The North Shild”, Besiktas’ta Akaretler apartmanlarinin basinda faaliyetini sürdürüyor. Iki yil önce “The North Shild”in üzerinde bir de soyadi ile “Hünal’s” adi ile lokanta açti.
Defne Ertan yönetimindeki lokanta mutfagi, servisi ve dekoru ile büyük ilgi gördü. Bu yaz Teoman Hünal, lokantasini Laila’ya tasidi. Lokantanin önündeki mekani da pub – American bar olarak düzenledi. (Kis aylarinda gene Besiktas’a dönecek).
Barda Cengiz Kus, Ilhan, Baris ve Mehmet müsterilerini mutlu etmeye çirpiniyor. Denizin hemen üzerinde bir balkonu andiran bar tek basina gelen çalisan bayanlar, çalisan genç erkeklerle doluyor. Barin bir üstündeki balkon Hü-nal’s’in lokantasi. Lokantada Defne Ertan’m yönetiminde Hasan Ulas, Mehmet Çiftçi ve Hakan Oruç hizmet veriyor. Mutfak Yücel Usta’nin sorumlulugunda Remzi, Serdar ve Mehmet çalisiyor. Hünal’s’in et yemekleri, salatalari, tatlilari nefis. Gününde temin edilebilir ise menüde balik da yer aliyor.
Sicak Istanbul aksamlarinda yemek yenilebilecek, civil civil bir ortamda Bogaz’in keyfini çikarabilecek güzel bir yer.

 

Sende yorum yap