THY’nin başarısı

, , Sende yorum yap

THY’nin “Frequent Fleyer” isimli bir yolcu karti uygulamasi vardi, 6u uygulamayi baslatip, basarili sekilde sürdüren Seres Ener isimli hanim simdi THY’nin ikram bölümünün sorumlulugunu tasiyormus.
Uluslararasi ikram Birligi (International Flight Catering Association-IFCA) uçak içinde sunulan hizmet kalitesinin iyilestirilmesi amaciyla her yil 6 kategoride Mercury Ödülü yarismasi düzenlenmis.
Havayollari, ikram firmalari ve ikram malzeme imalatçilarinin katilimina açik plan ve 1982 yilindan beri her yil baska bir ülkede organize edilen bu yarismaya Türk Hava Yollari ilk defa bu “Uçak Içi Ikram Servisi” kategorisinde 1982 yilinda Avrupa hatlarinda uyguladigi “Türk Haftalari Projesi” ile katilmis.
28 Ocak 1993 tarihinde Londra’da jüriye yapilan prezantas-yonda büyük bir begeni kazanmis. Jüri, aday projeleri yenilik, kalite ve uygulamada saglanan basari olarak degerlendirmis.
19 Subat’ta IFCA’nin Amsterdam’da yapilan yillik büyük kongresinde uçak içi ikramda Türk Haftalari projesinin sagladigi müsteri memnuniyeti ve orijinallik dikkate alinarak, THY, Gümüs Mer-cuy ile ödüllendirilmis.
Uçak içi ikram kategorisinde Altin Mercury’yi Air Lauda Ame-deus, bronz ödülü ise Ali Nippon Airways almistir.
En büyük ödül ise Suudi Arabistan Havayollarinin kör yolcular için hazirladigi ikram projesine yerilmis. 1992 yili büyük ödülü ise Lufthansa Havayoilari’na ait imis.
THY’nin konferans sirasinda RAI Fuar Merkezi’nde “Uçak içi ikram Fuari’na katilmasi” ayri bir stand açmasi ilgi çekmis.
Yabanci uçak sirketleri yönetcileri, THY’nin ilk defa katildigi böyle bir yarismada basari saglamasini önemli bir asama olarak degerlendiriyorlarmis.
* * *
Önce proje sorumlusu olarak Seres Ener’i kutlayalim. Herhalde THY’de uzun yillardir dis iliskiler sorumlulugunu tasiyan Sevil Ören’in de bu basarida payi. vardir.
Isimleri neden siraliyorum… Önemli olan “Insan”… Insanlarin yaklasimi “farkli yogurt yiyisi…”
Cem Kozlu ve ekibi THY’ye iyilik getirmek için çaba göstermisti. Simdi yeni bir ekip var. Erman Yerdelen ve Tezcan Yara-manci baskanliginda yeni bir ekip iyi niyetle daha iyiye ulasma arayisini sürdürüyor…
Bütün bu çabalar da meyvalarini veriyor… Özellikle dis hatlarda THY’nin farkini görüp, THY’yi tercih edenlerin sayisi artiyor… Özellikle dis hatlarda ikram önemli bir konu… Demek ki THY ikramda rakipleriyle yarisabilecek düzeye erismis. Yarisma sonuçlari bunu gösteriyor. Yolcularin ilgisinin artmasi da bunu teyid ediyor.

 

Sende yorum yap