MEDYA KÖŞESİ KAPANDI

, , Sende yorum yap

MEDYA KÖŞESİ KAPANDI

Rahmetli Nezih Demirkent’in Sali Yazilari, sadece medya çalisanlarinin, medya ile ilgili olanlarin degil, her kesimden okuyucunun ilgi ile izledigi yazilardi.
Rahmetli Nezih Demirkent her hafta medyadaki gelismeleri degerlendirir, kendi tartisiyla dogrulari alkislar, yanlislari elestirirdi.
Rahmetli Nezih Demirkent, gazeteci, gazete yöneticisi, gazete sahibi ve de meslegin büyügü (duayeni) olarak hem gazetecileri, hem gazete yöneticilerini ve hem de gazete sahiplerini ‘mesleki açidan’ tarafsiz olarak degerlendirme ve elestirme gücüne sahipti.
Nezih Demirkent’ten sonra Sali Yazilari türü yazilari yazabilecek onun formasyonuna ve konumuna sahip kisi kalmadi.
Dünya Gazetesi Genel Yönetmeni Osman S.Arolat’in önerisi ile Sali günleri bir ‘Medya Kösesi’ hazirlamaya çalistik.
13 Mart 2001 tarihinden bu yana 98 hafta düzenli olarak hazirlanan Medya Kösesi’nde genelde geçmis haftanin dikkat çeken yazilarini ve medya ile ilgili haberleri okuyucularimiza aktardik.
Medya kuruluslarinin, medya kuruluslari sahiplerinin, medya kuruluslarinda çalisanlarin karsi karsiya geldikleri, birbirleriyle çatistiklari günümüzde medya elestirisi yapmanin, (ne ölçüde dikkatli davranilirsa davranilsin) gazeteyi ve yazari taraf haline getirecegi bir gerçektir.
Bunun olumsuzluklar yaratmamasi için bu konudaki yazilarimiza nokta koyduk.

 

 

Sende yorum yap