Kırk yıllık “profesyonel” Hasan Güleşçi

, , Sende yorum yap

Koç Toplulugu’nun kirk yillik profesyoneli ve CEO’su Can Kiraç’in KoçToplulugu’ndan ayrilmasindan sonra diger büyük kurulus Sabanci Toplulugu’nun kirk yillik profesyoneli ve CEO’su Hasan Gülesçi de dün görevinden ayrildi.
Iki büyük kurulusta, kirk yil hizmet vermek asagidan tepeye tirmanip, uzun süre toplulugu bir profesyonel olarak bir yerden bir yere tasimak önemli seydir.
Hasan Gülesçi, 1937 yilinda dogmus, yüksek tahsilini Ingiltere’de tamamladiktan sonra 1961 yilinda Sabanci Toplulugu’na katilmis, önce bir teknik adam, sonra bir profesyonel yönetici olarak toplulugun gelismesinde, yeni projeler ve ortakliklarin gerçeklesmesinde öncülük etmistir.
Hasan Gülesçi, Sabana Toplulugu’nun kurumsallasma calismalarini da baslatan ve yürüten bir yöneticidir.
Hasan Gülesçi’nin bosalttigi CEO koltuguna, 1945 dogumlu Hazim Kantarci oturmaktadir. Ortadogu Teknik Üniversitesi Idari Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1970 yilinda Sabanci Toplulu-gu’nda ise baslayan Hazim Kantarci da otuz yil boyunca toplulukta degisik sorumluluklar üstlenen bir profesyonel yöneticidir.
Türkiye’de sanayilesme yeni, topluluklar genç ve çogu aile sirketi yapisinda gelismis topluluk oldugu için, kirk yillik, otuz yillik hizmet süreleri önemli sürelerdir.
Büyük topluluklarin profesyonel kadrolari uzun süre korumalan, profesyonel hayata toplulukta baslamis olanlann degisik sorumluluklar yüklendikten sonra tepeye kadar tirmanabilmeleri ve katildiklari topluluktan emekli olmalan önemli seylerdir.
Hazim Kantarci’ya yeni görevinde basanlar, Hasan Gülesci’ye yeni hayatinda saglik ve iyilikler dileriz.

 

Sende yorum yap