Hayat sadece “para” mı?

, , Sende yorum yap

Insanlarimiz, para-faiz-döviz disinda seyleri konusmaz oldu. Ben yurt disinda uzun süre yasamadim ama; kisa sürelerde çok sayida ülkede bulundum.
Bulundugum ülkelerde insanlarin sabahtan aksama; aksamdan sabaha sadece para-faiz-döviz’den sözettiklerini duymadim. Görmedim…
Lütfen dikkat ediniz… Çevrenizde olup biteni gözden geçiriniz.
Tek konumuz var: Para-faiz-döviz…
Sanirsiniz ki Türkiye’de 60 milyon insan mirasyedi. Babadan kalma büyük paralar ceplerini dolduruyor. Zavalli bu mirasyedi insanlar paralarini ne yapacagini bilemiyor. Baska isleri de olmadigi için, tek düsünceleri ceplerindeki parayi ne yapacaklari?
Olamaz böyle bir sey… Hükümet sadece para-faiz-döviz ile mesgul. Partililer sadece bu konulari tartisiyor. Insanlar sadece para-faiz-döviz ile yatip kalkiyor.

Türkiye’nin hedefi nedir. Tarimdan, sanayiden vaz mi geçtik? Gençleri daha iyi okutmak istemiyor muyuz? Devletin can ve mal güvenligi konusundaki sorumluluklari ne oldu?
Adalet denilen seyi kim dagitacak…. Adalet dagitan mahkemeler yok oldu. Simdi tek bir mahkeme var. Anayasa Mahkemesi…. Anayasa Mahkemesi’nin görevi de adalet dagitmak degil, “Özellestirme”yi engellemek…
Polisin tek görevi var: Büyük Türk büyüklerinin kapisinin önünde dunip onlari korumak, otomobillerinin önünde arkasinda yol almak, büyük Türk büyükleri geçerken yollari kapatmak.

Aman bankalar batmasin, aman faiz çikmasin, aman döviz patlamasin diye diye, bütün diger konulari ihmal ediyoruz, bütün diger müesseselerin yikilmasina yol açiyoruz…
Sonra bu isleri nasil toparlayacagiz, bunu düsünen yok.

 

Sende yorum yap