Harlem Erol, öldü

, , Sende yorum yap

Erol Karaoglu, Mülkiyeliler’in “Harlem Erol”u idi. Geçen çarsamba Istanbul’da öldü. Bugün Kadiköy’de Erenköy Galip Pasa Camii’nde ögle namazindan sonra kilinacak namazdan sonra topraga verilecek.
Erol Karaoglu’nun “Harlem”liligi, Mülkiye Basketbol Salonu’nun müdavimi olmasindan gelir. Bir zamanlar Mülkiye Basketbol Takimi, Ankara’nin yildizi ve Mülkiye’nin Basketbol Salonu ise Ankara’nin en faal kapali spor salonu idi.
Istanbul’da Kiziltoprak’ta 1933 yilinda dogan Erol Karaoglu 1959 yilinda Mülkiye’den mezun olduktan sonra ABD’de IOWA Devlet Üniversite-si’nden derece aldi. Devlet Istatistik Enstitüsü’nde baskan yardimciligina kadar yükseldi. 1975 yilinda devletten ayrilip Istanbul’a geldi. Koç Toplulugu’nda çalismaya basladi,
Erol Karaoglu genis arkadas çevresi, is ciddiyeti, ise sahip olma ve sonuçlandirma yetenegi ile Koç Toplulugu’nda öne çikti. Toplulugun yeni projelerinin uygulamaya dönüsmesinde katkisi oldu. Basta rahmetli Vehbi Koç olmak üzere aile üyelerinin sempatisini kazandi. Onlarla birlikte çalisti. Can Kiraç ve Inan Kiraç’in yardimciligini yapti.
Iyi bir aile babasi idi. Üç erkek çocuk yetistirdi. Seker hastaligi erken yasta yakasina yapisti. Uzun yillar üzdü. Vakitsiz ölüme götürdü.
Harlem Erol, Mülkiyeliler’in belli bir kusaginin “maskotu” idi.
Insan iliskilerindeki üstün nitelikleri nedeniyle her yastan Mülkiyeli ile ilgilenir, onlarin iyi ve kötü günlerinde mutlaka yanlarinda olurdu. Sorunu olan Harlem Erol’u arardi. Sorun çözmek, Mülki-yeliler’e yardimci olmak onun en büyük zevki idi.
Mülkiyeliler, Harlem Erol’suz kaldi. Allah rahmet eylesin…

 

Sende yorum yap