Dış kaynak “hortum” ile “program” arasına sıkıştı

, , Sende yorum yap

Türkiye’de son ekonomik krizin nedenleri tartisilirken “hortumlama ve soygun” ön plana çikti. “Tüm Ankara hortumcu, tüm özel sektör soyguncu” olarak gündeme getirildi. Katillerin bosalttigi hapishaneleri hortumlama ve soygun için çete kurduklari iddia edilen insanlar doldurdu.
Içisleri Bakanligi, polis ve jandarma, devamli çete avinda. Çeteci yakalaniyor, hapise tikiliyor. Ülkeyi nasil hortumladigi ve soydugu anlatiliyor.
Bu arada maalesef suçu sabit görülen ve de mahkum olan yok.
Kamuoyu, insanlarin suçsuz oldugundan mi mahkum edilemedigini yoksa korunduklari için mi mahkumiyetten kurtuldugunu anlayamadigindan hirçinlasiyor.
Içerideki bu hortumlara ve soygun gündemi, oldugu gibi disariya aktariliyor. Genelkurmay Baskani, Cumhurbaskani, Basbakan, bakanlar ülkenin hortumlanmaktan ve soygundan bu hale geldigini ifade ediyor.
Sonra da Kemal Dervis yurtdisina çikiyor. Disaridan Türkiye’nin krizi atlatmasi için para yardimi bekliyor.
Türkiye’ye, bu anlatilan sekildeki ülkeye, yabancilar neden yardim etsin. Nasil olsa bankalari batmis. Hazine parayi ödeyemez durumda. Iç borçlar ödenemeyecekmis. Dis borçlar ödenemeye-cekmis. Böyle bir ülkeye yardim etmenin, para yatirmanin ne anlami var ki? Birakiniz yardimi, böyle ülke ile alisveris yapilir mi? Böyle ülkeye turist gelir mi?
Sayin okuyucularim, bu ülkede sadece hortumlama ile soygun olmadigini baska seyler de oldugunu anlatamaz isek, Kemal Dervis’in programi islemez. Türkiye, bu krizi atlatamaz. Hortumcula-ri, soygunculari affedelim, peslerini birakalim diyen yok. Ama her ülkede bu gibi kanunsuz olaylar hukuk çerçevesinde nasil çözülüyor? Ülke gündeminde ne ölçüde yer aliyor ise, biz de ölçüyü kaçirmamak zorundayiz.
Yoksa Kemal Dervis’in programi, hortum ve soygun hikayelerinin altinda ezilecek.

 

Sende yorum yap