Analar – Danalar

, , Sende yorum yap

Acaba “medya” halka ne verir? Halkin hoslandigini mi? Yoksa “gerçek haber”i mi?
Geçen hafta istanbul’da çok önemli üç olay vardi. Biri basina hiç yansimadi. Diger iki haberin “anasi” degil, “danasi” yansidi.
MTO’NUN 75 INCI YILDÖNÜMÜ
Dünyanin 140 ülkesinden en tepe isadamlarini çatisi altinda toplayan MTO’nun geçen hafta Istanbul’da 75’inci yili kutlandi. Bu kutlama töreninde Nestle’nin baskani, Cumhurbaskani, Basbakan, Yalim Erez, Rahmi Koç önemli konusmalar yaptilar.
MTO gibi bir örgüte ilk defa bir Türk isadami, Rahmi Koç baskan oldu. iki yil baskanlik yapacak. Bugüne kadar benzer hiçbir uluslararasi kurulusta bir Türk isadami baskanlik koltuguna oturamamisti.
Bu Rahmi Koç kadar Türkiye için de çok önemli bir olay.
Media, ne MTO ile, ne 75’inci yil kutlamasi ile, ne de konusmalar ile ilgilendi. Sadece yemek töreni nedeniyle iki isadami arasinda ortaya çikan küçük bir kirginlik abartilarak günlerce kamuoyuna sunuldu.
GORBAÇOV’UN SÖYLEDIKLERI
Yapi Kredi güzel bir sey yapip, Gorbaçov’u Türkiye’ye getirdi. Üniversitelerde konusmalar yapmasina imkân hazirladi. Istanbul’da bin kisinin katildigi bir toplantida Gor-baçov’a konusma yaptirdi. Ankara’ya götürdü. Basin ku-ruluslanni gezdirdi… Netice’de media sadece Bayan Gor-baçov’un alisverisini, Bay Gorbaçov’u protesto eden gençleri resimledi. Haberlerini verdi.
Gorbaçov’un fikirleri, konusmalari, media tarafindan halka yansitilmadi.
TURKISH BANK’IN BANKACILIK ÖDÜLLERI
Kibris ve Ingiltere’de de faaliyet gösteren Turkish Bank, Ahmet Dalli adina “bankacilik ödülleri dagitiyor”. Her yil genç bankacilar arasinda yarisma düzenliyor. Bu yarismaya genç bankacilar ciddi arastirmalar ile katiliyor.
Bu yil öncekilerden daha ilginç arastirmalar yapilmis. Ödül dagitimi için yapilan törende Ege Cansen ve Bülent Gültekin ilginç konusmalar yaptilar.
Fakat bu toplantinin “magazin yani” yoktu. Onun için
mediada yer alamadi.

Sayin okuyucularim…. Media (TV’si ve basini ile tüm medya) skandal, yolsuzluk, çiplak hanim, “beraberlik” kavga, sapiklik konularina gösterdigi ilginin yansini, ayirdigi vaktin, ayirdigi sayfalarin yarisini da ciddi konulara ayirsa ne kadar iyi olacak…

 

Sende yorum yap