Allah, Allah, Allah, Allah… Bu nasıl memleket…

, , Sende yorum yap

Helal olsun “Ibrahim Tatlises”e…
“Allah, Allah, Allah, Allah…. Bu nasil sevmek…” diye diye “arabesk”i bu memlekete öyle bir yerlestirdi ki… Arabesk Operasyonlar
Iste son haftanin Arabesk Operasyonlari:
-Tesbih Operasyonu: Yusuf Özal ekonomi bürokrasisini tane tane dagitiyor (Milliyet)
-Protez Operasyonu: Bürokrasideki hallaç pamugu operasyonundan sonra ikinci asama. Basbakanlik Konutuna yakin bir kaynaga göre, çürük disler çekildi. Yerine protezler takiliyor. (Hürriyet)
-Hazine’de Operasyon: Yusuf Özal’in kendisine danismadan üç arkadasi-ni yurtdisina atamasina kizan Müstesar Canevi izine ayrildi. (Cumhuriyet)
Arabesk Bankacilik
iste son haftanin arabesk banka haberleri:
-Bankaya, mafia suçlamasi: Görevinden alinan Genel Müdürden agir suçlama, “Türkiye’nin en büyük bankasinin yönetimi mafia gibi.” Otuzalti yillik Genel Müdür emekliye sevkedilince gazetecileri toplayip açiklama yapti: Genel Müdür bankasini kârli gösterebilmek için hukuk disi yollarla istiraklerden para topluyor. Bunu mafia bile yapmaz. (Hürriyet)
-Hedef 1992: Avrupa Toplulugu’na hazirlandigimiz su günlerde bankamizin hesap cüzdanlari pembe, yesil, kirmizi, eflatun, portakal gibi bes çarpici rengiyle yepyeni bir çagin müjdesini veriyor. (Pazar günü Günaydin Gazetesi’nde yayinlanan tam sayfa bir banka ilani)
Arabesk Homoseksüellik
Homoseksüel olmak suç mu? Yoksa meziyet mi?
-(Tercüman Gazetesine göre suç) Geçen yil yapilan operasyonlarla 57 homoseksüel hakkinda islem yapildi.
-(Sabah Gazetesl’nin haberine göre Basbakan’imiz farkli görüste) Parlamento Muhabirleri Dernegi’nin Ankara Hilton Oteli’nde düzenlenen geleneksel yillik balosuna katilan Basbakan ve esi, gecenin assolisti olarak sahneye çikan Bülent Ersoy’u zevkle dinleyip, bol bol alkisladilar. Bülent Er- soy, sahnelere yeniden dönmesini saglayan, yilbasinda ekrana çikmasina izin veren Özal çiftine tesekkür üzerine tesekkür etti. Basbakan ve esi Bülent Ersoy’un elini iki elleriyle avuçlarina alarak kutladilar ve birlikte resim çektirdiler.
Arabesk Hükümet Yapisi
Basbakanimizin sekiz yillik kader arkadasi, aile dostu, is hayatinda ve is disinda gece gündüz kari koca içtikleri su ayri gitmeyen yakini, Kaya Erdem istifa ediyor.
-Özal konustu’ Kaya Bey olayi dedikodu mu, ispatli mi bilemem? (Hürriyet)
-Özal: Mahkemeye git Kaya Bey. Daily News’a demeç veren Basbakan Özal, “Kaya Beye iddialar için mahkemeye git, hakkini ara tavsiyesinde bulundum” dedi. (Milliyet)
Arabesk Mahkeme – Adalet Anlayisi
Basbakan “Mahkemeye git” derken, Türkiye’deki arabesk adalet mekanizmasinin isleyisini bilmiyor mu?
-Bankerlik olayi ile, milletin parasini iç edenler, topladiklari paralari ve faizini daha sonra Hazinece ödetenler bu ülkede kahraman olarak dolasiyor: (Banker Yalçin hariç)
-“Baba, Mafia lideri, eroin kaçakçisi, haraççi.” ithami ile toparlanan 65 ünlü kisi son sekiz yilda mahkemelerden beraat karari aldi.
-Devlet Bankasini dolandirdigini kabul eden, dolandirdigi parayi ödemeyecegini açiklayan ünlü kisinin tahliye haberini Devlet radyo ve’televiz-yonu verdi.
– Yüzbin lira ceza ödeyen hertürlü kaçakçiliktan beraat edebiliyor. . – Hayali ihracat yoluyla Hazine’yi soyanlarin mahkemeye sevkini Hükümet, ihracatini baltalayacak bir olay kabul ediyor. Hayali ihracattan sözet-mek “Vatan hiyaneti” kabul ediliyor.
-Yirmibes suçdan üçbuçuk yil hapiste tutulup muhakeme edilen bir kisinin hiçbir suçu olmadigi mahkeme karari ile tescil edilebiliyor.
Arabesk Ahlak Anlayisi
Türkiye’de artik deger yargilari ço-oook degisti:
-Melih Asik’in 7 Ocak 1988 tarihinde kösesinde verdigi haber: Yargitay’in 1988/1845 sayili kararina göre Türkiye’de artik “Fuhus için kadin tedarik etmek” (Anadolu deyimi ile pezevenklik) suç degil, bir meslektir.
-Bilindigi gibi Türkiye’de artik “metres hayati” yasamak da normal bir olaydir. Para karsiligi hangi taninmis sanatçinin hangi zengin mütesebbis ile nasil yasadigi sosyete sayfalarinda tefrika edilmektedir.
-Homoseksüellige, transseksüellige övgüler düzülmektedir.
-Eski fahiseler, homoseksüeller, transseksüeller, metresler, Cumhurbaskanligi, Basbakanlik, Vilayet protokollarina girebilmekte, resmi davetlere katilabilmektedir.
Arabesk MIT
Türkiye’de Devletin istihbarat Örgütü MIT, Devlet Baba için degil de gazeteler için çalismaktadir. Gazetelere rapor, resim ve haber saglamak için elinden geleni yapmaktadir. MIT olmasa, millet gazetelerde acaba ne okuyacak?
-MIT Raporcusu’nun açiklamasiyla gündeme gelen dosyalar istifaya etken oldu: Erdem’e MIT darbesi. (Hürriyet)
-Evi ve bürosu yillardir MIT tarafindan dinlenen kredi vurguncusunun iliskileri çorap sökügü gibi çözülüyor. Esrarengiz telefonlar… Devlet kayitlarina geçen konusmalari açikliyoruz. Emniyet yöneticileri, valiler, gazete sahipleri ile telefon görüsmelerinin tam metni… (Hürriyet)
Arabesk Din
Isin bir baska ilginç yani, Türkiye’de bu moral çöküntüsünün, dinin en fazla ön plana çikarildigi bir dönemde gerçeklesmesi:
-Anayasa degisikligi için gizli hazirlik. Tehlikeli Oyun: 12 Eylül, laik devletin ve laik ahlakin dayanagi olan bütün kurumlari anarsi suçlamasi ile darmadagin etmis ve meydana gelen boslugu din okullari ile doldurmustur. Yani 12 Eylülde devlet irticai desteklemistir.
12 Eylül ile birlikte Naksilik, devletin bir tür resmi inanci olmustur. (Gazete Gazetesi)
-Istanbul’un burnunun dibinde hücre köyler fena ürüyor. Yasam tek düze, tam bir seriat düzenine göre sürdürülüyor. Her karari köyün imami veriyor. Yatma kalkma saatlerini bile hoca belirliyor. (Hürriyet)
-Kadin ezan okur mu? Esin Afsar “Ah ne iyi olurdu” diyor ama.. Din adamlarinin soruya net cevaplari var. istanbul Müftüsü Selahattin Kaya: “Ezan erkek sesi ile okunur. Kadin sesiyle okunmasi dinimizce mekruh-tur… “Ilahiyat Fakültesi’nden Doç. Dr. Yasar Nuri Öztürk: “Bu bir fikih meselesidir. Tartisilabilir. Neden olmasin?” (Hürriyet)
Arabesk Parrrraââa..
1980 Yilindan bu yana Türkiye “Piyasa ekonomisi” diye diye, “parrraaa” ekonomisine geçti:
-Kardesim bu isin ucunda parrraaa var mi?
-Döviz geliyor mu?
Bosver ötesini… Mühim olan paradir. Dövizdir. Türkiye bunun için yasamaktadir. Ihracat artsin. Ödemeler Dengesi düzelsin. Köylere elektrik gelsin. Atatürk Baraji tamamlansin… Daha ne istiyorsunuz ey vatandaslar…?

 

Sende yorum yap